Strona główna | Kierunki studiów | Studia stacjonarne | Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
 

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji  

 

Jesteś dobry z przedmiotów ścisłych, przejawiasz zainteresowania techniką, a marzy Ci się funkcja: dyrektora, prezesa, menedżera? Dylemat, czy studiować nauki uniwersyteckie ekonomiczno - menedżerskie, czy też nauki techniczne, znakomite na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.
Ten interdyscyplinarny kierunek studiów kształci specjalistów nowego rodzaju, którzy łączą nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi. Studia takie, w krajach wysoko rozwiniętych, są prowadzone jako odrębne kierunki lub wydziały pod nazwami Engineering Management, Technology Management, Production Engineering.
Celem tych studiów, na naszym Wydziale, jest wykształcenie specjalistów łączących wiedzę inżynierską, niezbędną w szeroko rozumianym przemyśle, a więc projektowanie, opracowanie technologii wytwarzania, takich jak: projektowanie nowych systemów produkcyjnych i eksploatacyjnych, systemów zarządzania, dobór i szkolenie personelu, ocena osiąganych wyników technicznych i ekonomicznych (controlling), zarządzanie kosztami i projektami, marketing, logistyka i dystrybucja, zarządzanie kapitałem i inwestycjami rzeczowymi.

Studia pierwszego stopnia – inżynierskie (3,5 letnie) na tym kierunku są prowadzone jako bezspecjalnościowe, zaś na stopniu drugim – magisterskim (3 semestry) pracę dyplomową wykonuje się w ramach jednej z trzech specjalności:

  • Organizacja Produkcji
  • Logistyka Stosowana
  • Zarządzanie Jakością


Absolwenci kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji są bardzo poszukiwani przez małe i średnie przedsiębiorstwa, a także firmy produkcyjne wielkich europejskich i światowych koncernów, których tak wiele funkcjonuje na Dolnym Śląsku.

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty